Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Ivar Morsing

(Sverige, 1919-2009)
Ivar Morsing
(Sverige, 1919-2009)

Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -56.

"Röd figur II". 43,5 x 19,5 cm.

Slitage. Fläckar.

Klubbat pris
3 100
300
344
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
6 jul 2022 15:55
3 100 SEK
6 jul 2022 15:39
2 900 SEK
6 jul 2022 15:14
2 700 SEK
6 jul 2022 14:55
2 500 SEK
5 jul 2022 18:01
2 200 SEK
5 jul 2022 13:48
2 000 SEK
3 jul 2022 12:16
1 700 SEK
2 jul 2022 10:07
1 600 SEK
30 jun 2022 7:00
1 500 SEK
29 jun 2022 23:23
1 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik (Tjänstledig)
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13