Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge Mogensen
(Danmark, 1914-1972)

Børge Mogensen, Soffa, Federicia Furniture, Modell 2443, formgiven på 1960-talet.

Två-sits, stomme av ek, lösa skinnklädda plymåer, längd 140 cm, djup 76 cm, sitthöjd 42 cm, plakettmärkt.

Smärre slitage

Soffan är ej i produktion längre.

Formgivare

Klubbat pris
7 900
697
727
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
30 jul 2022 18:58
7 900 SEK
30 jul 2022 18:58
7 700 SEK
30 jul 2022 18:57
7 500 SEK
30 jul 2022 18:57
7 500 SEK
30 jul 2022 18:56
7 200 SEK
30 jul 2022 18:56
7 000 SEK
30 jul 2022 18:56
6 900 SEK
30 jul 2022 18:55
6 700 SEK
30 jul 2022 18:55
6 500 SEK
30 jul 2022 18:53
6 400 SEK
30 jul 2022 18:15
6 200 SEK
30 jul 2022 18:15
6 000 SEK
30 jul 2022 18:15
6 000 SEK
30 jul 2022 18:14
5 600 SEK
30 jul 2022 18:14
5 400 SEK
30 jul 2022 14:19
5 200 SEK
30 jul 2022 14:19
5 000 SEK
30 jul 2022 10:38
4 800 SEK
27 jul 2022 21:11
2 955 SEK
26 jul 2022 18:40
2 755 SEK