Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Jugend/Art Nouveau

(ca 1890-1920)
Jugend/Art Nouveau
(ca 1890-1920)

Bordslampa, koppar, jugend, 1910/20-tal.

Kupa av opalglas. En ljuspunkt. Höjd 47 cm.

Ej funktionstestad. Slitage.

Formgivare

Klubbat pris
350
34
40
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
5 jul 2022 20:48
350 SEK
30 jun 2022 12:54
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13