Fåtölj, Swedish modern, 1940-tal.

Stoppad och klädd i sammetstyg, knappar i rygg, lös sittplymå. Bredd ca 96, djup ca 105, höjd ca 89, sitthöjd ca 45 cm.

Senare klädsel. Smärre märken och slitage.

Klubbat pris
1 900
166
173
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
30 jun 2022 15:47
1 900 SEK
26 jun 2022 19:03
1 800 SEK