Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Så kallad Haupt-kopia. Fanerad med olika träslag, bl.a. palisander och björk. Riklig intarsiadekor av musicerande putto och festoner. Tre lådor, beslag och nyckelskyltar av mässing. Stenskiva. Längd 97, djup 54, höjd 85 cm.

Slitage. Märken. Fanerskador. Fläckar. Ett beslag löst, medföljer. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Klubbat pris
1 100
107
122
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
19 jul 2022 21:04
1 100 SEK
19 jul 2022 20:48
1 000 SEK
13 jul 2022 16:18
300 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13