Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Stolar, 6 st, Thonet-typ, Rumänien, 1900-tal.

Böjträ i mörkbetsad bok. Sits med dekor av iris, kaveldun och näckrosor. Sitthöjd 46, höjd 90 cm.

Slitage. Märken. Smärre fläckar. En stol med vissa skador.

Klubbat pris
6 400
620
710
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
30 jun 2022 16:32
6 400 SEK
30 jun 2022 15:02
6 200 SEK
30 jun 2022 15:02
6 000 SEK
30 jun 2022 15:02
6 000 SEK
30 jun 2022 14:47
5 400 SEK
30 jun 2022 13:38
5 200 SEK
30 jun 2022 13:37
5 000 SEK
30 jun 2022 13:37
5 000 SEK
30 jun 2022 12:49
4 800 SEK
30 jun 2022 12:06
4 600 SEK
30 jun 2022 12:06
4 500 SEK
27 jun 2022 10:49
4 000 SEK
24 jun 2022 8:48
2 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13