Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Fyra rökelsekar/ytterfoder, porslin, Kina, sen Qingdynasti, 18/1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av lärda män i trädgårdslandskap. Höjd 10-12 cm.

Slitage. Mistor.

Klubbat pris
2 755
267
305
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
4 jul 2022 16:41
2 755 SEK
4 jul 2022 16:41
2 555 SEK
4 jul 2022 16:40
2 200 SEK
4 jul 2022 16:40
2 000 SEK
4 jul 2022 12:20
1 800 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13