Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Skålar, fem stycken, porslin, Kina, sen Qingdynasti, omkring år 1900.

Dekor i underglasyrblått med fortlöpande lotusscroll. Diameter 11-11.5 cm.

Smärre slitage. Smärre mistor. En skål med ett mindre nagg,

Klubbat pris
4 752
460
527
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
4 jul 2022 18:08
4 752 SEK
4 jul 2022 18:08
4 636 SEK
4 jul 2022 14:12
2 200 SEK
4 jul 2022 14:11
2 000 SEK
4 jul 2022 14:11
1 900 SEK
4 jul 2022 12:21
1 800 SEK
2 jul 2022 20:48
1 000 SEK
Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13