Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Carl August Fahlgren

(Sverige, 1819-1905)
Carl August Fahlgren
(Sverige, 1819-1905)

Carl August Fahlgren, olja på papp-pannå, signerad och daterad 1866.

Motiv från Hemmarö, Norrtälje. 27 x 38 cm.

Krackelerad.

Proveniens

Landsfiskal E Holmberg.

Klubbat pris
1 500
145
166
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
27 jul 2022 21:39
1 500 SEK
27 jul 2022 21:39
1 450 SEK
27 jul 2022 21:39
1 300 SEK
27 jul 2022 21:39
1 200 SEK
26 jul 2022 20:50
1 000 SEK
25 jul 2022 17:23
500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13