Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.

Pelarbord i betsad björk med svärtade detaljer. Intarsiadekor med inläggningar av bl.a. palisander. Lampans stomme av patinerad metall, ställbar arm för en ljuspunkt. Textilskärm medföljer. Diameter 56, höjd 134 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken. Smärre fanerskador.

Klubbat pris
1 950
172
180
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
15 jul 2022 19:39
1 950 SEK
15 jul 2022 19:39
1 850 SEK
15 jul 2022 17:12
1 800 SEK
13 jul 2022 19:06
1 500 SEK
13 jul 2022 1:12
1 400 SEK
10 jul 2022 16:51
1 100 SEK
8 jul 2022 18:42
1 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38