Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing behängd med slipade glasprismor. För sju ljuskällor. Textilskärmar medföljer. Diameter 40, höjd 64 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. En lös prisma medföljer.

Klubbat pris
850
81
92
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
27 jul 2022 20:59
850 SEK
27 jul 2022 20:59
800 SEK
27 jul 2022 20:58
750 SEK
27 jul 2022 20:58
700 SEK
27 jul 2022 20:57
650 SEK
27 jul 2022 20:57
600 SEK
27 jul 2022 20:57
550 SEK
27 jul 2022 20:57
500 SEK
27 jul 2022 20:57
450 SEK
27 jul 2022 20:57
400 SEK
26 jul 2022 11:27
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38