Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Stolar, 4 st, gustaviansk stil, Åmells Möbler, daterade 1974.

Målade stolar med skuren dekor av fjällskärningar och fleruoner. Överkragade och kannelerade ben. Stoppad rygg och sits med mönstrad textilklädsel. Märkta. Sitthöjd 43, höjd 86 cm.

Ställvis slitage. Märken. Fläckar.

Klubbat pris
1 000
97
113
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
16 jul 2022 11:15
1 000 SEK
16 jul 2022 11:15
800 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13