Taklampa, Itsu, 1900-talets mitt.

Femarmad. Mässingsstomme med glasskivor och original pappersskärmar. Dekorerad med böjda stavar. Bär tillverkarens stämpel. Höjd ca 65 cm, diameter ca 60 cm.

En rund glasskiva saknas. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Anlöpningar på metallen.

Klubbat pris
200
2 064
229
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (11 bud)
12 jul 2022 7:18
200 EUR
12 jul 2022 7:18
190 EUR
12 jul 2022 7:17
170 EUR
12 jul 2022 7:17
160 EUR
12 jul 2022 7:17
150 EUR
12 jul 2022 7:17
140 EUR
12 jul 2022 7:17
130 EUR
12 jul 2022 7:17
120 EUR
8 jul 2022 9:29
110 EUR
8 jul 2022 9:29
100 EUR
7 jul 2022 18:02
50 EUR