Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Bord, Allmoge, Gotland, 1800-tal.

Träbord med kopplade ben samt kalkstensskiva. Längd 123 cm. Bredd 78 cm. Höjd 80 cm.

Senare stenskiva. Slitage. Ställvis maskstungen. Torrsprickor. Ställvis skador i träet.

Proveniens

Från en släktgård på södra Gotland.

Klubbat pris
12 000
1 163
1 330
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 jul 2022 19:46
12 000 SEK
15 jul 2022 19:46
11 000 SEK
15 jul 2022 19:45
10 000 SEK
15 jul 2022 19:44
8 000 SEK
15 jul 2022 19:26
7 200 SEK
15 jul 2022 9:11
7 000 SEK
14 jul 2022 14:14
6 200 SEK
14 jul 2022 10:32
6 000 SEK
9 jul 2022 21:04
5 000 SEK
9 jul 2022 7:13
4 500 SEK
8 jul 2022 17:02
2 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13