Arnold Madsen

(Danmark, 1907-1989)
Arnold Madsen
(Danmark, 1907-1989)

Arnold Madsen, tillskriven. "Clam chair/Muslinge fåtölj", sannolikt Madsen & Schubell, Danmark, 1940/1950-tal.

Ben och armlän av betsad/lackad bok, knapphäftad textilklädsel. Sitthöjd 35 cm.

Renoverad. Senare klädsel. Smärre slitage.

Klubbat pris
74 100
6 540
6 823
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
9
23 jul 2022 14:03
74 100 SEK
10
23 jul 2022 14:03
72 100 SEK
9
22 jul 2022 15:07
68 002 SEK
8
22 jul 2022 7:39
66 002 SEK
22 jul 2022 7:39
65 000 SEK
20 jul 2022 8:59
64 000 SEK
18 jul 2022 16:41
62 000 SEK
18 jul 2022 16:40
60 000 SEK
18 jul 2022 16:40
60 000 SEK
18 jul 2022 16:40
58 000 SEK
18 jul 2022 16:40
56 000 SEK
18 jul 2022 14:53
54 000 SEK
18 jul 2022 12:37
52 000 SEK
18 jul 2022 12:37
50 000 SEK
18 jul 2022 12:37
50 000 SEK
18 jul 2022 10:44
48 000 SEK
18 jul 2022 10:44
46 000 SEK
18 jul 2022 10:44
44 000 SEK
18 jul 2022 10:44
42 000 SEK
18 jul 2022 10:44
39 000 SEK
18 jul 2022 10:44
38 000 SEK
18 jul 2022 8:33
33 000 SEK
17 jul 2022 10:53
32 000 SEK
16 jul 2022 23:11
27 000 SEK
16 jul 2022 22:32
26 000 SEK
16 jul 2022 11:12
25 000 SEK
16 jul 2022 9:22
5 000 SEK
16 jul 2022 8:20
3 000 SEK
16 jul 2022 6:00
2 000 SEK

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71