Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Skänk, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Skänk i ek. Front med dörrpar och bakomliggande hyllinredning. Ovanför två lådor. Dekor av räfflade romber och tandsnitt. Bredd 119, djup 55, höjd 113 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fläckar. Torrsprickor. Två lås är lösa, medföljer. Lagning. Dekorbortfall. Ställvisa skador. Borrade hål i skivan. Nyckel finns.

Klubbat pris
3 400
331
385
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
25 jul 2022 20:41
3 400 SEK
25 jul 2022 20:41
3 200 SEK
25 jul 2022 16:04
3 000 SEK
23 jul 2022 18:32
2 000 SEK
20 jul 2022 20:59
500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13