Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Tallrikshylla, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Gråmålad. Tre hyllplan för tallrikar samt ett hyllplan nedtill. Bredd 103, djup 23, höjd 103 cm.

Senare målning. Torrsprickor. Lagning. Instabil. Ställvisa skador.

Klubbat pris
2 200
213
244
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
28 jul 2022 19:29
2 200 SEK
22 jul 2022 19:02
2 000 SEK
22 jul 2022 12:36
1 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13