Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Pall, Finland 1900-talets början.

Stubbe / piedestal i lackad och målad furu. Basens bredd 63 cm, höjd 28 cm.

Slitage. Senare målning. Märken.

Klubbat pris
65
671
74
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (5 bud)
24 jul 2022 16:08
65 EUR
24 jul 2022 16:08
60 EUR
24 jul 2022 16:08
60 EUR
23 jul 2022 12:08
55 EUR
20 jul 2022 22:11
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13