Sven Christoffer Holmström, bägare, silver, Ulricehamn 1808.

Konande, livet med svisselerad dekor av stansad bård samt krona inom lagerkrans och initialer inom reserv. Höjd 16 cm. Vikt 190 gram.

Slitage. Bucklor.

Klubbat pris
2 500
237
271
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
4 aug 2022 17:40
2 500 SEK
3 aug 2022 18:50
2 300 SEK
3 aug 2022 17:20
2 100 SEK
3 aug 2022 17:20
2 050 SEK
2 aug 2022 20:46
1 950 SEK
2 aug 2022 20:46
1 850 SEK
31 jul 2022 20:45
1 500 SEK
31 jul 2022 19:56
1 500 SEK
31 jul 2022 19:55
1 350 SEK
31 jul 2022 19:55
1 250 SEK
31 jul 2022 7:13
1 100 SEK
30 jul 2022 22:12
1 000 SEK
30 jul 2022 21:34
850 SEK
30 jul 2022 21:32
800 SEK
30 jul 2022 10:42
755 SEK
30 jul 2022 10:42
705 SEK
30 jul 2022 10:41
650 SEK
30 jul 2022 10:41
600 SEK
30 jul 2022 10:41
550 SEK
30 jul 2022 10:41
500 SEK
30 jul 2022 10:40
450 SEK
30 jul 2022 10:40
400 SEK
29 jul 2022 19:28
350 SEK
29 jul 2022 12:19
300 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71