Pall, "Juuso-pall" tillverkare Tervasaaren Puutyötehdas, 1960-talets slut.

Betsad furu. Oval sits samt svängda ben. Bredd 37 cm. Höjd 41 cm.

Åldersrelaterat slitage. Sitsen ytbehandling sliten.

Proveniens

Julklapp till de anställda på United Paper Mills (UPM) under Juuso Waldéns tid.

Klubbat pris
100
1 141
104
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (1 bud)
28 jul 2022 18:05
100 EUR