Tallrikar, åtta stycken, olika. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Olika dekor i underglasyrblått. Diameter 22-22,5 cm.

Slitage. Nagg. 2 med sprickor.

Utropspris
5 000 SEK