Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Tallrikar, fyra stycken (2+1+1), kopp med fat, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

Rikt dekorerade med blommor, antikviteter och figurscener. Tallrikarnas diameter 20 cm. Koppens höjd 6 cm, fatets diameter 14 cm.

Slitage. En tallrik med nagg och tejprester.

Utropspris
2 500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13