Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Ask med lock samt saltkar, silver, Kina, 1900-talets första hälft.

Dekor av körsbärsblom i relief, grenformade fötter och hänklar. Höjd 5-9 cm. Total vikt 265 gram.

Smärre slitage. Saltkar utan glasinsats.

Utropspris
1 500 SEK