Golvvaser, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

En balusterformad med dekor i famille rosepaletten av fågel, blommor och kalligrafi. Höjd 43 cm. Den andra rund, hög, med dekor av elegant dam med hjort och kalligrafi. Höjd 28,5 cm.

Slitage.

Utropspris
2 500 SEK