Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Tallrikar, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Dekor i grisaille och guld av fyrkloade drakar bland växter mot turkos fond. Runt brämet blommor och fjärilar mot gul fond. Diameter 25 cm.

Slitage. Ifyllt nagg, sprickor.

Utropspris
2 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13