Servis 63 dlr "Blå Blomst" Royal Copenhagen porslin

Bestående av;
1 kaffekanna modellnr 1794,
1 lövformat fat modelnr 8002 (2:ra sort),
1 gräddsnipa modellnr 8025,
1 litet fat modellnr 2422 (2:ra sort),
12 assietter modellnr 1625 (1 nagg),
4 tekoppar med 5 fat modellnr 8269 (2:ra sort),
2 tekoppar med 4 fat modellnr 8042,
8 assietter modellnr 8092 (2:ra sort),
12 assietter modellnr 8091 (2:ra sort),
3 koppar med 11 fat modellnr 1549,
9 koppar modellnr 060,
1 fat modellnr 061,
3 koppar med 7 fat modellnr 8040 (2:ra sort, nagg),
5 koppar med fat modellnr 8261 (2:ra sort),

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Andrasortering. Repor.

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13