1408535

Jacob Ängman, bestick 86 dlr "Rosenholm GAB Stockholm 1950/60-tal

Jacob Ängman, bestick 86 dlr "Rosenholm GAB Stockholm 1950/60-tal.

Bestående av;
15 knivar längd 19,5 cm,
15 knivar längd 16 cm,
15 gafflar längd 17,5 cm,
15 gafflar längd 13,5 cm,
8 skedar längd 18 cm,
12 skedar längd 15 cm,
1 såssked,
6 smörknivar.
Total vikt 3040 gram

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Momogram

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
15 000 SEK