Terrin med lock samt fat Kina Qianlong (1736-95) porslin

Dekor i underglasyrblått av blomgilranger och landskap, längd 35 cm, höjd 25 cm

Åldersrelaterat slitage. Nötta kanter. Nagg. Glasyrmistor. Skador. Lock och fat ej ursprungliga

Utropspris
5 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17