Jacob Ängman

(Sverige, 1876-1942)
Jacob Ängman
(Sverige, 1876-1942)

Jacob Ängman, fiskbestick 24 dlr "Rosenholm" silver GAB Stockhokm 1950/60-tal

Bestående av;
12 knivar längd 20,5 cm,
12 gafflar längd 17,5 cm
total vikt 1060 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Utropspris
10 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

806. Axel Petersson Döderhultarn, "Beväringsmönstring" (5).
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
38 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK