Chuck Close

(USA, Född 1940)
Chuck Close
(USA, Född 1940)

Chuck Close, fotografi signerad och numrerad 69/75

"Untitled (In Honor of Peter Hujar)", from the 1989 portfolio, 2000. Publicerad av the Estate Project for Artist's with AIDS och Alliance for the Arts, New York. Daterad 2000. Digital print. Totalt mått inklusive ram 55 x 72 cm.

Ej examinerad ur ram. Förefaller vara i god kondition.

Utropspris
12 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57