Madeleine Pyk – en samling F769
388
183781

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
Utropspris
120 EUR
1 270 SEK
137 USD
Klubbat pris
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

JALMARI RUOKOKOSKI, etsning, sign. och dat. 1924.

"Blommor i blå vas", 29,5 x 39,5.

Gulnad, ej examinerad ur ram.

Formgivare