574
193605

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
700 - 1 000 EUR
7 330 - 10 500 SEK
795 - 1 140 USD
Klubbat pris
1 300 EUR
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

VAS.

Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut. Klart och brungult glas med musch. Höjd 27 cm.