Madeleine Pyk – en samling F769
389
204430

Fedor Feodorowitsch Bucholtz

(Ryssland, Född 1857)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
42 100 - 52 700 SEK
4 590 - 5 740 USD
Klubbat pris
4 200 EUR

Fedor Feodorowitsch Bucholtz
(Ryssland, Född 1857)

"PÅ VÄG TILL ARBETET".

Sign. 1926. Olja på duk, 71x34 cm.

Kuingzhy Society, Leningrad 1926, katalog nr 41.

På baksidan finns information om målningen och de utställningar där den har visats, samt den titel som konstnären hade gett verket.