Madeleine Pyk – en samling F769
143
213730

Torsten Wasastjerna

(Finland, 1863-1924)
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
42 200 - 52 700 SEK
4 580 - 5 720 USD
Klubbat pris
9 800 EUR
Torsten Wasastjerna
(Finland, 1863-1924)

KVINNA I TRÄDGÅRDEN.

Sign. -93. Olja på duk, 46,5x39 cm.

Finska konstföreningens 100-årsjubileumutställning, 1946.