261
235859

Hugo Simberg

(Finland, 1873-1917)
Utropspris
50 000 - 70 000 EUR
572 000 - 800 000 SEK
52 700 - 73 700 USD
Klubbat pris
66 000 EUR
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)

"HAVSLANDSKAP I MÅNSKEN".

Sign. 1900. Olja på duk, 34,5x48 cm.

Ateneum 2000, Helsingfors.

Ateneumin näyttelyjulkaisu 2000, nr 230.

Formgivare