392
238571

TALLRIK

Utropspris
400 - 600 EUR
4 130 - 6 190 SEK
458 - 686 USD
Klubbat pris
2 100 EUR
TALLRIK

Porslin. Brättet med förgylld festong mot ljusgrå fond, förgyllda kantband och minjatyr målning i mitten. Babigon-servisen. Kejserliga Porslinsmanufakturen i St. Petersburg, Nikolai II. Daterad 1895. Diameter 22,5 cm.