modern + contemporary F160

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
343BORDSLAMPA.Okänd tillverkare.
401ATAPIO WIRKKALA, FANERFAT.TILLÄGGSNUMMER, 401A
436FRANCESCA MASCITTI-LINDH, KERAMIKFAT.Konstnären är Francesca Mascitti-Lindh.
442OIVA TOIKKA, GLASKUB.Ett kantnagg.
558ARUT BRYK, KERAMIKRELIEF.TILLÄGGSNUMMER, 558A
616BJÖRN WECKSTRÖM, RING.Är INTE Björn Weckström utan BERTEL GARDBERG

Utdragna föremål

Nr.Föremål
153ELVI MAARNI, MOR OCH BARN.
225NELLI PALOMÄKI, "SELF PORTRAIT AT 4 #2".
227TANELI ESKOLA, "HELSINGFORS, BORGBACKEN".
229ANNI LEPPÄLÄ, "CURTAIN IN MIRROR".
230ANNI LEPPÄLÄ, "BOK".
234TIINA ITKONEN, "TAATERAAQ".
239ARI KAKKINEN, "QUESTIONS OF TRUTH AND EQUIVALENCE #1".
240SUSANNA MAJURI, "HONUNGSBJÖRN".
243RIITTA PÄIVÄLÄINEN, "WIND'S NEST".
244JYRKI PARANTAINEN, "THE MYSTERY OF SATISFACTION NO. 4".
248ANNI LEPPÄLÄ, "SJÖMANSDRESS".
251RIITTA PÄIVÄLÄINEN, "CAMOUFLAGE III".
252SANDRA KANTANEN, "UNTITLED (MOUNTAIN 4)".
255TIINA ITKONEN, "UUMMANNAQ III".
256TIINA ITKONEN, "ICEBERG I".
257JARI SILOMÄKI, "FRÅN SERIEN VÄDERDAGBOKEN, 2001-2011".
258"FRÅN SERIEN VÄDERDAGBOKEN 2001-2011".
259JARI SILOMÄKI, "FRÅN SERIEN VÄDERDAGBOKEN 2001-2011".
261MARJUKKA VAINIO, "RÖD XXII".
269J.V. MARTIN, "THORSENS DRÖM".
341PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA.
342PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA.
385ARTTU BRUMMER, KONSTGLAS.
515TOINI MUONA, KERAMIKFAT.

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.