Madeleine Pyk – en samling F769

Modern + Contemporary F160

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
343BORDSLAMPA.Okänd tillverkare.
401ATapio Wirkkala, FANERFAT.TILLÄGGSNUMMER, 401A
436Francesca Mascitti-Lindh, KERAMIKFAT.Konstnären är Francesca Mascitti-Lindh.
442Oiva Toikka, GLASKUB.Ett kantnagg.
558ARut Bryk, KERAMIKRELIEF.TILLÄGGSNUMMER, 558A
616Björn Weckström, RING.Är INTE Björn Weckström utan BERTEL GARDBERG

Utdragna föremål

Nr.
153
225
227
229
230
234
239
240
243
244
248
251
252
255
256
257
258
259
261
269
341
342
385
515

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.