271
248560

Ferdinand von Wright

(Finland, 1822-1906)
Utropspris
30 000 - 40 000 EUR
340 000 - 453 000 SEK
31 300 - 41 700 USD
Klubbat pris
62 000 EUR
Ferdinand von Wright
(Finland, 1822-1906)

"EN FLOCK RIPOR VID FLODEN".

Sign. 1897. Olja på duk, 80x103 cm.

"Realismia ja kansallisromantiikkaa", Keski-Suomen museo, 1986.

Utställningspublikation Konstnärsbröderna von Wright, Ateneum 1982, nr 317.