530
274489

ÖVERSTEN, JÄGAREN OCH MANNERHEIMRIDDAREN AUNO KUIRIS MEDALJSAMLING

Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
264 000 - 316 000 SEK
28 600 - 34 300 USD
Klubbat pris
25 000 EUR

Mannerheim-korset nr 128, 27 jägabataljonens kors nr 362, rumänska kronans riddarskap, det kungliga st. Olofs riddarskap, Finlands vita ros, Summa korset, järnkorset samt 17 övriga krigs- och minnesmedaljer.

Korsen har slitage och emaljskador.