Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
77
264675

EMALJBROSCH MED DIAMATER

Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
51 300 - 61 600 SEK
5 810 - 6 970 USD
Klubbat pris
6 000 EUR
EMALJBROSCH MED DIAMATER

56 guld, rosenslipade diamanter på ca 0,65 ct. Ljusröd emalj på guillochérat botten. Stämplad
AH (August Holmström) St. Petersburg 1880-talet. Mått 2,4 x 2,4 cm. Vikt 12,0 g.

Proveniens