48
304842

Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Utropspris
400 - 500 EUR
4 510 - 5 640 SEK
417 - 522 USD
Klubbat pris
650 EUR
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

GOLVLAMPA, AMA 806.

Stämplad Aalto Design Artek. Björk, skärm i linnetyg. 1950-tal. Höjd 124 cm.

Formgivare