49
301676

Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Utropspris
600 - 800 EUR
6 760 - 9 020 SEK
626 - 835 USD
Klubbat pris
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

BORD.

Lackerad björk, almfanerad bordsskiva. Märkt Artek, Aalto Design. Formgiven 1935. 74,5x74,5 cm, höjd 55,5 cm.

Formgivare