207
315523

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
68 600 - 91 400 SEK
6 320 - 8 430 USD
Klubbat pris
5 000 EUR
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

"LANDSKAP MED NAKEN".

Sign. 1914. Olja på duk 64x59 cm.

Kervo konstmuseum 1995, Uleåborg konstmuseum 1995, Ateneum 8.3.-30.9.2001.

Formgivare