383
302308

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Popov, Ryssland 1800-talets mitt.

Utropspris
400 - 600 EUR
4 530 - 6 800 SEK
417 - 626 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

En djup samt 2 flata tallrikar. Målade landskapsmotiv i bruna nyanser, brätten och kanter med förgylld dekor. Diam. 22,5-23,5.

Slitage, repor.