384
286416

SKÅL PÅ FOT.

Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
45 300 - 68 000 SEK
4 170 - 6 260 USD
Klubbat pris
16 000 EUR
SKÅL PÅ FOT.

Porslin. Polykromt målad samt förgylld. Riklig genombruten dekor. A. Popov, Ryssland, 1800-talets första hälft. Under glasyren märkt AP i blått. Höjd 41 cm, diameter 29 cm.