385
301947

KOPP MED FAT.

Utropspris
300 - 500 EUR
3 400 - 5 670 SEK
313 - 522 USD
Klubbat pris
550 EUR
KOPP MED FAT.

Porslin. Snäckformad, polykrom dekor med förgyllningar. Koppens hänkel och fotring med korallmotiv. Under glasyren märkt AP i blått. A. Popov, Ryssland, 1800-talets mitt. Höjd 9 cm.