441
315058

SIGNALNYCKEL, silver, Ryssland 1900-talets början. Vikt 29 g.

Utropspris
650 - 650 EUR
7 370 - 7 370 SEK
678 - 678 USD
Klubbat pris

Använd under första världskriget. för att dechiffrera kodade meddelanden (inte Morse ). 3 rörliga delar. Diameter 4,1 cm.

Bruksslitage.