502
316097

BYRÅ.

Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
34 300 - 45 700 SEK
3 160 - 4 210 USD
Klubbat pris
BYRÅ.

Fanerad med inläggningar i flera träslag. Tre lådor och mässingsbeslag, avfasade hörn. Gustaviansk, 1700-talets senare hälft. Bredd 109 cm, djup 54 cm, höjd 80 cm.

Sprickor i faneren i kanten.