modern + contemporary F164

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
403Veikko Takala, "BLICKAR".850 EUR
404Unto Koistinen, TILLSAMMANS.Återrop
405Unto Koistinen, TVÅ KVINNOR.Återrop
406Unto Koistinen, MOR OCH BARN.300 EUR
407Nina Terno, BADERSKA.650 EUR
408Otto Mäkilä, "NYMFERNAS DANS".2 050 EUR
409Otto Mäkilä, FORMER.500 EUR
410Ilkka Lammi, "JAG KAN SE MED SLUTNA ÖGON".58 000 EUR
411Ahti Lavonen, STILLEBEN.1 800 EUR
412Ahti Lavonen, STILLEBEN MED CITRONER.1 000 EUR
413Unto Koistinen, "DECAMERONE".23 000 EUR
414Sam Vanni, KOMPOSITION.2 500 EUR
415Lars-Gunnar Nordström, KOMPOSITION.5 200 EUR
416Lars-Gunnar Nordström, KOMPOSITION.Återrop
417Alpo Jaakola, SJÄLVPORTRÄTT.Återrop
418Alpo Jaakola, "ETT PAR".Återrop
419Kalle Eskola, PÅ CAFÉET.910 EUR
420SAM VANNI, olja på duk, signerad.Återrop
421MARKUS HEIKKERÖ, olja på duk, a tergo signerad och daterad 1996-98.Återrop
422Matti Kujasalo, "GULA KVADRATER".2 000 EUR
423Alvar Gullichsen, BONK-MOTIV.1 800 EUR
424MATTI KUJASALO, olja på duk, signerad och daterad -73.Återrop
425LEENA LUOSTARINEN, olja på duk, signerad och daterad -88.Återrop
426Kimmo Kaivanto, KOMPOSITION.Återrop
427Anna Kaarina Nenonen, "IKAROS".1 000 EUR
428ALICE KAIRA, olja på duk, signerad och daterad 1968.Återrop
429ALICE KAIRA, olja på duk, signerad och daterad 1981.Återrop
430Max Salmi, PORTRÄTT I BLÅTT.1 400 EUR
431NIKOLAI LEHTO, olja på skiva, signerad och daterad -71.Återrop
432Max Salmi, "NYMF".1 700 EUR
433Juhani Harri, "SARGASSOHAVET".240 EUR
434MAUNO HARTMAN, "HAKA II".Återrop
435Sam Vanni, KOMPOSITION.2 300 EUR
436Juri Saarikoski, "MARS".200 EUR
437Paul Osipow, KOMPOSITION.Återrop
438Kristian Krokfors, "NÄRA".1 600 EUR
439Kain Tapper, "MÅNSKEN".2 000 EUR
440LAURI AHLGRÉN, gouache, signerad och daterad 1973.Återrop
441Göran Augustson, "BERÄTTELSER FRÅN GRANSKOGEN".1 300 EUR
442Juhani Hakalahti, "MUSIKERNAS PAUS".1 200 EUR
443Rolf Sandqvist, "ERUPTION".650 EUR
444MAX SALMI, olja på skiva, signerad och daterad -74.Återrop
445Jorma Hautala, "KIND OF BLUE".2 000 EUR
446Jorma Hautala, "VINDEN OCH MOLNET".Återrop
447Matti Kujasalo, KOMPOSITION.6 200 EUR
448Kristian Krokfors, "TRE KULLAR".2 400 EUR
449Matti Kujasalo, "SYSTEMATISK MÅLNING".2 600 EUR
450AHTI LAVONEN, olja på duk, signerad.Återrop
451Mauri Favén, ABSTRAKT.Återrop
452MIKKO PAAKKOLA, olja på duk, signerad.Återrop
453Yrjö Edelmann, BLÅ OCH GUL.5 500 EUR
454Eric Hynynen, "PLAYERS".1 400 EUR
455Kristian Krokfors, KOMPOSITION.830 EUR
456Juhani Linnovaara, "DRAKE".500 EUR
457Ole Kandelin, ABSTRAKT MODELL.720 EUR
458Elvi Maarni, VIOLINIST.1 100 EUR
459WERNER ÅSTRÖM, olja på duk, signerad.Återrop
460Per Stenius, INDISKA KVINNOR.900 EUR
461JORMA HAUTALA, olja på duk, signerad och daterad 1977.Återrop
462Kristian Krokfors, "ABSTRAKT LANDSKAP".1 600 EUR
463Erik Granfelt, "FJÄLLANDSKAP".700 EUR
464Anitra Lucander, LANDSKAP.1 100 EUR
465Olavi Vaarula, "TORP".400 EUR
466Heinrich Ilmari Rautio, "SUNDHOLMENS FABRIKER".500 EUR
467Rafael Wardi, SOMMARDAG.2 200 EUR
468UNTO PUSA, olja på duk, signerad och daterad -70.Återrop
469Unto Pusa, "ILOMANTSI-WINTER-SOMMER".Återrop
470Katriina Salo, "GRÖN FLASKA".900 EUR
471Eric Hynynen, "SVAN".800 EUR
472PIRKKO LEPISTÖ, olja på duk, signerad och daterad -82.Återrop
473Paul Osipow, "FEBRUARI".Återrop
474Ernst Mether-Borgström, "KOLHÖGAR PÅ SÖRNÄS STRANDVÄG".1 800 EUR
475Nikolai Lehto, "STUGOR I BERGSLANDSKAP".Återrop
476Åke Mattas, "TAK".1 600 EUR
477Mauno Markkula, MOLNIG DAG.Återrop
478Kaj Stenvall, "VATTNET LOCKAR".1 600 EUR
479ERIK ENROTH, olja på skiva, signerad och daterad 1946.Återrop
480Per Stenius, "LANDSKAP".520 EUR
481Timo Solin, RÖDHÅRIG.Återrop
482Veikko Marttinen, "PENELOPE".1 700 EUR
483Veikko Marttinen, "POJKE MED FIOL".1 900 EUR
484Tove Jansson, "SKYMNING".4 300 EUR
485Tove Jansson, MOR OCH BARN.3 100 EUR
486Olli Lyytikäinen, "UTAN TITEL".Återrop
487Kauko Lehtinen, "FLICKA".2 900 EUR
488KIMMO KAIVANTO, blandteknik, signerad och daterad -82.Återrop
489Reino Hietanen, "TILLVARO".Återrop
490Kari Juva, "MUSA OCH SATYR".Återrop
491RAFAEL WARDI, färgkrita, signerad och daterad -59.Återrop
492Helge Dahlman, "INTERIÖR".1 200 EUR
493Helge Dahlman, "STILLEBEN MED TOMATER".1 200 EUR
494Heikki Marila, "BLOMMOR XXXIX.".15 000 EUR
495Marjukka Paunila, STILLEBEN.Återrop
496Sampsa Sarparanta, AVKLÄDNING.3 000 EUR
497Heli Heikkinen, "OM BARA".1 000 EUR
498Max Salmi, "KOMPOSITION".720 EUR
499Jussi Niva, "#53".1 300 EUR
500Heikki Wilhelm Virolainen, FÄRGGRANN FISK.6 200 EUR
501Tuulikki Pietilä, "HUNDCIRKUS".300 EUR
502Unto Koistinen, "TUOVI".5 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

347. Jan Håfström, Utan titel.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
90 000

ditt bud
Fair warning
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK