106
366958

Ferdinand von Wright

(Finland, 1822-1906)
Utropspris
18 000 - 23 000 EUR
204 000 - 261 000 SEK
18 800 - 24 000 USD
Klubbat pris
24 000 EUR
Ferdinand von Wright
(Finland, 1822-1906)

"PALOMA BLANCA".

Sign. 1860. Olja på duk, 43x62 cm.

Finska konstföreningens 100-års jubileumutställning, 1946.